1 клас
Християнська етика
Автор уроку Кашуба Тетяна Степанівна,
учитель української мови та літератури
Джуринської СЗШ І-ІІІ ст.
ЗАНЯТТЯ 4
Тема: Дні створення
світу. Створення Адама і Єви. Людина – вінець творіння. Життя перших людей в
раю.
Мета:
- познайомити учнів із
християнським віруванням про створення світу;
- розвивати творчі здібності учнів
та асоціативне мислення;
- виховати любов до Господа та його
творінь.
Обладнання: Біблія, ватман, фломастери,
збірка оповідань
Перебіг уроку
І. Організаційний
момент
Привітання
ІІ. Актуалізація
опорних знань учнів
На дошці прикріплений ватман.
Вчитель: на минулому уроці ми з вами познайомилися з
Ангелами-охоронцями. Але ангели охороняють не лише людей: охоронців мають
кораблі, автомобілі, будівлі. Тому і наша школа має свого Ангела-охоронця.
Оскільки він охороняє всіх, хто тут знаходиться, а не когось одного, то й уявляємо
ми його по-різному і малювати його будемо всі разом. Кожен з вас думає над тим,
яку частину тіла малюватиме, та який колір для цього потрібно вибрати. Потім по
черзі підходите до столу та вибираєте потрібний фломастер.
Вправа «Ангел-охоронець школи»
ІІІ. Повідомлення
теми, мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми з вами з’ясуємо за скільки
днів був створений світ та в якій послідовності створювалось. Також вестимемо
мову про найулюбленіше та найскладніше Боже творіння – людину.
ІV. Подача нового матеріалу
Перед тим як прочитати вірш вчитель просить учнів бути
уважними.
Вірш «Хороша ознака»
В небі зірочок, як маку,
Місяць човником пливе.
Є хороша в цім ознака,
Що на небі хтось живе.
С. Рачинець
Вчитель: Діти дайте відповідь на таке запитання «То хто ж
живе на небі?»
Діти: Бог.
Вчитель: Так. Ми з вами з’ясували місце перебування Бога. На небі живе Творець, який створив наш світ
і ви про це вже знаєте.
Зараз ми з вами звернемося до священної книги християн
Біблії та послухаємо, як був створений Богом світ у якому ми з вами живемо.
Метод піктограм за
технологією «Школи «Ейдетики»
На дошці прикріплений ватман, який поділений на сім
квадратів, кожен з яких пронумерований, тобто символізує певний день творення.
Завдання учнів: під час прослуховування уривку в кожному квадраті намалювати
творіння Божі. Вчитель під час читання робить паузи, щоб учні по черзі мали
змогу намалювати почуте.
Уривок з Біблії «Створення
світу»
Спочатку Бог створив із нічого небо і землю. Земля була
невпорядкована: вода і темрява вкривали її, і Дух Божий носився над водами. Потім
Бог поступово протягом шести днів впорядковував землю. То були дні не в нашому
розумінні, бо до четвертого дня творіння сонця ще не було. То були особливі
дні, краще сказати, періоди.
Першого дня
Бог сказав: «Хай буде світло!» -- і стало світло. І назвав Бог світло днем, а
темряву ніччю. Другого дня Бог створив твердь, або видиме небо, що оточує
землю. Третього дня Бог відділив воду від землі та повелів землі прорости
рослинами. Четвертого дня Бог створив світила небесні: сонце, місяць і зорі. П’ятого дня -- риб та птахів.
Шостого дня звірів.
Після чого
настала невимовна тиша. Все чекало… Кому ж Бог подарує такий прекрасний світ?
Нарешті,
шостого дня, Бог створив найпрекрасніше творіння – людину (вчитель прикріплює
вирізану з паперу людину), якій і подарував створений ним світ ( прикріплює на
малюнки вирізаний з кольорового паперу подарунок).
Сьомого дня Бог відпочив від
справ своїх і опісля наказав той день святкувати, молитись та творити добрі
діла.
Розминка «Переключення на різні кола уваги»
Вчитель просить учнів заплющити
учнів і прислухатися до свого серцебиття, уявіть себе на березі моря, уявіть
себе птахом, ви летите високо в небі, уявіть, що ви схилились за підсніжником,
що з’явився
з-під снігу.
Вчитель: Ви бачите на дошці велике серце. Це серце Бога і
в ньому щось написано, але наш Незнайко переплутав літери. Якщо ви правильно
розташуєте їх, то прочитаєте біблійний вислів. Він вам допоможе зрозуміти чому
Бог створив світ та заселив його своїми творіннями.
Вчитель: Господь створив світ з
великої любові. Недаремно в Біблії сказано: «Бог є любов». Хто був уважний, той
може сказати, за допомогою чого Бог створив наш світ?
Учні: За допомогою слова.
Звичайно, не всі люди знають, звідки взявся світ та його
мешканці. Я хочу, щоб ви послухали оповідання та переконалися в цьому самі.
Оповідання «Хто створив людину»
Один
священик летів у літаку. Поряд з ним сиділа дівчинка років семи, а спереду її
мама й тато. В руках вона тримала велику ляльку. Дівчинка запитала:
- Ви батюшка?
- Так.
- А ви в Бога вірите?
- Так. А ти?
- А я ні.
- А чому ти не віриш?
- А його ніхто не бачив.
- А ти свій розум бачиш?
- Ні.
- А совість? А любов?
- Ні.
- А радість?
- Ні.
Так розпочалася їхня розмова, і священик запитав:
- Ти звідки взялася?
- Мене народила мама.
- А маму хто народив?
- Бабуся.
- А бабусю?
- Друга бабуся…
- А найперша бабуся звідки взялася?
- Від мавпи. Нам в школі говорили, що ми всі пішли від
мавпи.
- Ну добре, а мавпа де взялася?
- Від соломинки.
- А соломинка?
- А я не знаю.
І тут же запитує у татка: «Тато, хто створив людину?»
- Ну як же, дочко, тобі ж у школі говорили, що від мавпи
пішли люди.
- А мавпи?
- Від других мавп.
- А ті?
- Від перших мавп.
- А перші мавпи?
- Вчені говорять, що від молекул.
- А молекули звідки?
- Від атомів.
- А атоми?
- Вчені не знають, ще не дійшли.
- Ага, вчені не дійшли, а священик уже дійшов – він знає,
що все створив Бог.
Я думаю, що ви на відміну від батька дівчинки, знатимете
відповідь на це питання.
Біблійна історія
«Перші люди»
Уривок з Біблії
«Життя перших людей в раю»
Гра «Світлофор»
Кожен учень отримує червону та зелену картки. Вчитель
зачитує повідомлення такого типу:
Перша жінка на землі називалась Адамом. Чи це правда?
Рай – це велика річка.
Посеред раю росло дерево пізнання добра і зла.
Бог створив Єву з Адамового ребра.
Тіло людей Господь створив з повітря.
Створив Бог людей на свій образ та подобу.
Творець заборонив першим людям їсти плоди з усіх дерев,
що росли у раю.
Якщо повідомлення
правдиве, діти піднімають зелену картку, ні – червону.
V. Підсумки уроку
Учні розповідають за малюнком
про створення світу
.
Вслід за учителем діти промовляють вірш «Боже, дякую Тобі» та
роблять відповідні рухи.
Боже наш, Всевишній Отче,
Дякую Тобі за сонце,
І за весь Твій любий світ,
За повітря, воду, хліб,
За одежу й теплу хату
Дякую Тобі, наш Тату.
VІ. Повідомлення ДЗ
Намалювати сад, у якому жили перші люди.
Комментариев нет:
Отправить комментарий